Využite voľné prostriedky firmy zmysluplne

Má vaša firma hotovostné prostriedky, ktoré ležia ľadom? Môžete ich inteligentne zainvestovať na Portu, účet je možné založiť aj pre právnickú osobu. Peniaze sa Vám budú zhodnocovať, ale v prípade potreby ich budete mať za pár dní opäť k dispozícii.

Založiť účet Portu

Ako investovanie pre firmy funguje?

Investovanie pre právnické osoby funguje na Portu takmer rovnako ako u fyzických osôb. Pre portfólia a ich správu platia rovnaké pravidlá a výhody ako pre ostatných. Jediný rozdiel je v registrácii a identifikácii, vzhľadom k dôkladnejšej potrebe overenia štruktúry firmy, ktorá neprebieha online.

Zmluvné dokumenty vám zašleme vopred a na základe telefonickej alebo e-mailovej komunikácie pripravíme tieto dokumenty na podpis. Ten vyhotovíte u nás na pobočke so sídlom v Prahe alebo nám dokumenty s notársky overeným podpisom zašlete poštou.

Na vašom firemnom účte môžete investovať do Portu portfólií na mieru, tematických či vlastných stratégií, ktoré si nastavíte podľa vašej predstavy, alebo do konzervatívnej Investičnej rezervy. Poplatková štruktúra je zhodná pre firemné i bežné účty.

Čo je pre založenie firemného účtu potrebné?

Aby sme mohli založiť firemný účet, musíme vašu spoločnosť dobre poznať. Nemajte obavu, je to jednoduché.

Ako založiť firemný účet?

1.

Pošlite nám LEI a výpis z Obchodného registra

Uistite sa, že vaša firma disponuje s LEI, prípadne si požiadajte o vyhotovenie. Spolu s výpisom z Obchodného registra nám ich zašlite na e-mail [email protected], aby sme mohli overiť jej štruktúru a zaslať vám potrebné zmluvné dokumenty.

2.

Zaregistrujte sa na
Portu

Vyhotovte si klasickú registráciu (vy a všetky osoby, ktoré požadujete mať ako disponentov s firemným účtom) na www.portu.sk/ucet/registracia. Osobný účet nie je nutné využívať, ale budete prostredníctvom neho na firemný účet pristupovať (budete používať na prihlásenie svoje osobné údaje), nakoľko nám to zjednoduší vašu identifikáciu.

3.

Spoločne dohodneme detaily k podpisu zmlúv

Následne počkajte na ďalšie inštrukcie. Spojíme sa s vami a dohodneme potrebné detaily k účtu a podpisu zmluvných dokumentov.