O nás

Sme tu, aby sme vám umožnili pracovať so svojimi financiami tak, ako je to pre vás najlepšie. Budujeme miesto, kam môžete peniaze ukladať a nechať ich tak zarábať. A to všetko jednoducho a bez starostí.

Máme jasnú víziu

Našou víziou je ponúknuť ľuďom to najlepšie miesto pre zhodnocovanie ich peňazí. Chceme, aby mal každý možnosť dať svoje peniaze do pohybu a nechal ich tak zarábať ďalšie. V Portu vám umožníme investovať a nakladať s voľnými peniazmi tak, aby ste mali menej starostí, ľahšie dosahovali svoje finančné ciele a mali tak viac času na to, čo vás robí šťastnými.

Peniaze spravujeme všetkým bez rozdielu

Veríme, že si každý bez ohľadu na výšku príjmu alebo úspor zaslúži prístup k odbornej správe financií. Preto od základu pretvárame investičné služby a robíme ich dostupnejšie. Investovanie totiž nie je len výsada bohatých alebo ekonomicky vzdelaných.

Investujeme pasívne a nízkonákladovo

Pasívne investovanie dlhodobo poráža aktívnu správu. Preto v Portu skladáme globálne diverzifikované portfóliá z nízkonákladových, indexových inštrumentov – ETF. Veríme, že väčší zmysel ako staviť na jednotlivé tituly, dáva zamerať sa na rast trhov ako celku.

Zakladáme si na precíznej metodike

Pri zostavovaní aj správe našich portfólií sa opierame o jasne stanovenú metodiku spracovanú tímom skúsených portfólio manažérov WOOD & Company. Naša metodika reflektuje ako teoretické poznatky uznávanych autorov a zároveň laureátov Nobelovy ceny, tak aj súčasnú situáciu a trhové podmienky.

Využívame inteligentné technológie

Naše inteligentné algoritmy zložia to najvhodnejšie investičné portfólio pre každého na základe individuálneho rizikového profilu. Tiež nakúpia presne požadované frakčné množstvo aktív a sledujú ich vývoj, aby v prípade potreby portfólio automaticky rebalansovali.

Sme tu pre vás

Budujeme službu, ktorú by sme sami radi používali. Transparentnú, poskytujúcu jasné a zrozumiteľné informácie, ľahko ovládateľnú a s výbornou podporou. Kedykoľvek budete potrebovať, môžete se na nás obrátiť.

Sme vždy o krok napred

Neustále pracujeme na vývoji Portu, prinášame novinky a vylepšenia tak, aby sme vám mohli poskytovať najpokročilejšie online investičné služby na trhu.

Príbeh Portu

Na začiatku sme si položili celkom jednoduchú otázku: Ako by sme mohli zmeniť spôsob, ako ľudia nakladajú s peniazmi? Svoje peniaze totiž zvyčajne nechávajú ležať ľadom. Dnes majú na bežných a sporiacich účtoch dokonca historicky najviac peňazí, napriek minimálnym úrokovým sadzbám. Ich peniaze tak kvôli inflácii každoročne reálne strácajú hodnotu. Vaše peniaze. Ani ďalšie sporiace či investičné inštrumenty nemajú valné výsledky. Na Slovensku navyše nie je vôbec jednoduché dobre a ľahko investovať, ak nie ste profesionál. Prekážok je veľa. Vysoké poplatky. Nízke výnosy. Neúnosné riziko. Zároveň sa neradi spoliehame na osobných poradcov alebo privátnych bankárov. Väčšinou sú zbytočne drahí a len pre vyvolených. Toto všetko sme sa rozhodli zmeniť! Preto vzniklo Portu.

Portu je prvá online investičná platforma svojho druhu v Česku. Chceme, aby ste zbytočne netrávili veľa času výberom konkrétnych akcií alebo iných investičných inštrumentov. S Portu budete mať investovanie vo svojich rukách, pritom neustále pod dohľadom profesionálov. Portfólio vám poskladáme na mieru. Vaša investícia tak bude globálne diverzifikovaná proti riziku, a v prípade priaznivej situácie na finančných trhoch bude výnosovo viac než zaujímavá. Vďaka tomu, že vieme využiť moderné technológie a procesy vo váš prospech, budete vždy platiť len jeden nízky poplatok.

Vytvárame lepšie miesto pre peniaze. Vytvárame Portu.

Portu tím

Radim Krejčí

Head of Portu
Radim Krejčí

Radim je kľúčovou osobou a pôvodcom myšlienky Portu. Do tímu prináša pätnásťročné skúsenosti z manažérskych pozícií vo finančných a investičných skupinách. Radim koordinuje celkový chod Portu, nastavuje dlhodobé vízie a je zodpovedný za strategické rozhodnutia.

[email protected]

Martin Luňáček

Managing Director
Martin Luňáček

Martin sa podieľa na strategickom riadení Portu a má na starosti najmä produktový vývoj. Spolu so svojim tímom pracuje na vylepšovaní Portu od vykonávania trhových analýz, návrhov konceptov až po spustenie a predstavenie nových funkcionalít a produktov. Ako člen investičnej komisie Portu sa tiež podieľa na nastavení a riadení investičných portfólií. Je držiteľom medzinárodnej certifikácie EFA (European Financial Advisor) pre odborníkov na finančnom trhu poskytujúcich finančné a investičné poradenstvo.

[email protected]

Martin Jaroš

Managing Director
Martin Jaroš

Martin tu je od toho, aby všetko bežalo tak, ako má. Koordinuje každodenné činnosti, kontroluje dodržiavanie predpísaných postupov, ale taktiež mapuje konkurenciu a identifikuje príležitosti rozvoja Portu. Má taktiež na starosť prácu so zamestnancami a školenie novo prichádzajúcich členov tímu.

[email protected]

Mikołaj Raczyński

Chief Investment Officer
Mikołaj Raczyński

Mikołaj dohliada na všetky investičné rozhodnutia, ktoré v Portu robíme a vedie našu pobočku v Poľsku. Má viac ako desať rokov skúseností na poľskom kapitálovom a investičnom trhu, pracoval v oblasti správy klientskych prostriedkov, tak aj na manažérskych pozíciách vo finančných inštitúciách.

Roman Málik

Development Lead
Roman Málik

Roman má na starosti vývoj Portu. Riadi tím frontend a beckend developerov a stará sa o fungovanie Portu po technickej stránke.

Jana Prokšanová

Operations Manager
Jana Prokšanová

Jana koordinuje jednotlivé projekty vývoja Portu a stará sa o to, aby bolo všetko dotiahnuté do konca. Do tímu prináša mnoho zaujímavých nápadov a vždy skvelú náladu.

[email protected]

Ondřej Karanský

Marketing Manager
Ondřej Karanský

Ondra sa stará o to, aby Portu stále rástlo a vedelo o ňom čo najviac ľudí. Má pod palcom celý marketing Portu, od stratégie a plánovania až po finálnu exekúciu kampaní. Baví ho nové technológie a umenie.

Martin Beneš

Content Manager
Martin Beneš

Martin má v Portu na starosti stratégiu obsahovej komunikácie a marketingových kampaní. Keďže sa najlepšie cíti za foťákom, vytvára nám video a foto obsah, ktorý môžete vidieť na našich sociálnych sieťach. Okrem práce rád jazdí do hôr, športuje a fotí.

Michaela Pletichová

Support Specialist
Michaela Pletichová

Míša má pod palcom komunikáciu s klientmi, kontrolu nových registrácií ale aj rôzne procesy investovania Portu. V našej CRM databáze je proste ako doma.

[email protected]

Michal Pustějovský

Back-end Developer
Michal Pustějovský

Michal má na starosti back-end a operations Portu. Dbá na to, aby celé Portu fungovalo svižne, komunikácia medzi systémami bola bez výpadkov a obchodné dni prebehli bez starostí. Vo voľnom čase tancuje a hrá volejbal.

Dominik Dravecký

Full Stack Developer
Dominik Dravecký

Dominik programuje v Portu predovšetkým to, čo je vidieť – teda stránky, na ktoré práve pozeráte. Vie ale všetko aj napojiť na databázy a obchodné systémy a stará sa, aby web dobre fungoval.

Martin Obadal

Front-end Developer
Martin Obadal

Martin programuje všetko, čo sa týka webov. Pokiaľ sa nešťastnou náhodou stane to, že niečo nefunguje, snaží sa čo najrýchlejšie nájsť riešenie daného problému. Vo chvíli, keď sa nezdržiava vo svojom prirodzenom prostredí pri počítači, trávi čas v posilňovni alebo behá – občas si tiež zahrá hry (stolové alebo konzolové).

Petr Slezák

Tester
Petr Slezák

Peter sa v Portu pohybuje hlavne v testovacom prostredí a má na starosti hľadanie a nahlasovanie chýb. Jeho úlohou je overiť, že všetko funguje tak, ako má. Vo voľnom čase sa venuje sledovaniu trhov s kryptomenami, novým technológiám a foteniu.

Anna Kortusová

Investment Product Analyst
Anna Kortusová

Anička nám v tíme pomáha s analýzami tak, aby sme mohli robiť informované investičné aj produktové rozhodnutia. Okrem modelovanie dát v exceli spolupracuje na rozvoji a vylepšovaní našich služieb. Tiež rada sleduje, čo nového sa deje na finančných trhoch a snaží sa, aby sme vždy držali krok s novými trendmi.

Markéta Pauknerová

Front Office & Operations Specialist
Markéta Pauknerová

Markéta komunikuje s klientmi a pomáha im orientovať sa nielen na našich webových stránkach, ale aj pri zasielaní vkladov. Odoslali ste omylom vklad bez variabilného symbolu alebo z iného bankového účtu? Markéta urobí všetko pre to, aby bol vklad pripísaný na váš účet.

Emilia Rybak

Expansion Lead (PL)
Emilia Rybak

Emília prešliapava cestu Portu na poľský trh. Koordinuje prípravu všetkých dokumentov, pripravuje texty a vylepšenia produktov, ktoré sú potrebné k tomu, aby mohlo Portu prinášať svoje služby aj poľským klientom. Vo voľnom čase najradšej počúva podcasty.

Michaela Jarolímková

Front Office & Operations Specialist
Michaela Jarolímková

Míša má na starosť každodennú komunikáciu s klientmi. Pomôže s registráciou, poradí so zasielaním vkladov a s akoukoľvek otázkou, ktorú klient v rámci našich platforiem má. Vie, ako to u nás funguje, a vždy pomôže nájsť riešenie danej situácie.

Eva Macháčková

Front Office & Operations Specialist
Eva Macháčková

Evča sa podieľa na každodenných procesoch investovania cez naše platformy a procesoch spojených s našim obchodným dňom. Ďalej tiež komunikuje s klientami a má na starosť zakladanie účtov pre právnické osoby. Objavil si nejaký problém? Evča nájde cestu, ako ho vyriešiť.

Július Bartók

Marketing Specialist
Július Bartók

Julius tvorí obsah pre blog a sociálne siete Portu. Vymýšľa reklamné kampane a vytvára komunikačné materiály pre slovenský trh. Okrem sledovania burzových grafov sa venuje aj športovému lezeniu.

Aleš Brtník

Project Manager
Aleš Brtník

Aleš dokáže zefektívniť každý proces v rámci operations. Keď sa pustíme do nového projektu, z myšlienok hravo vytvorí nové produkty. Vo voľnom čase sleduje dianie na finančných trhoch, hrá bedminton alebo cestuje po svete.

Jakub Valníček

Project Manager
Jakub Valníček

Kuba je v Portu zodpovedný za rozširovanie našej ponuky investičných príležitostí. Spoločne s produktovým tímom analyzuje nové príležitosti a následne ich pretvára na realitu. Voľný čas trávi jazdou na motorke a orientačným potápaním.

Juraj Polačko

Junior Back-end Developer
Juraj Polačko

Juraj je .NET backend programátor. Hlavnou náplňou jeho práce je pretavovanie požiadaviek operations tímu do kódu, aby náš interný systém správne fungoval. Vo voľnom čase rád vyrazí na bicykel či turistiku.

Tereza Pechlátová

PR Specialist
Tereza Pechlátová

Terka sa v Portu stará o PR aktivity a komunikáciu, aby sme boli vidieť v médiách aj na podujatiach. A to ako na Slovensku, tak aj v Čechách. Okrem toho je milovníčkou designu a architektúry, rada cestuje alebo snowboarduje.

Martin Vlček

Customer Care & Operations Specialist
Martin Vlček

Ak ste niekedy kontaktovali našu podporu na chate, pravdepodobne ste si písali s Martinom. Okrem zákaznickej podpory je aj súčasťou operačného tímu, kde má na starosti Vaše vklady, výbery, prevody. Vo voľnom čase rád športuje, cestuje, podniká výlety do prírody, jazdí na horskom bicykli a navštevuje koncerty.

Michaela Mühlová

Front Office & Operations Specialist
Michaela Mühlová

Míša je obetavým členom tímu a vždy sa snaží vyjsť klientom v ústrety. Spracováva pokyny, pripravuje obchody a tiež komunikuje s klientami ako telefonicky, tak cez chat a e-mail. Prevedie vás nielen registráciou, ale aj našou ponukou produktov. Vždy s úsmevom.

Vojtěch Pustý

Customer Care & Operations Specialist
Vojtěch Pustý

Potrebujete upresniť niektoré informácie uvedené na našich stránkach? Chcete pomôcť s registráciou? Alebo máte akékoľvek dotazy? Vojta je tu pre vás a vždy rád pomôže. Tiež pracuje na zlepšovaní Portu a prichádza s novými nápadmi, ako sprehľadniť naše stránky.

WOOD & Company tím

Portu vzniklo vo WOOD & Company, českej spoločnosti s viac ako 30-ročnou históriou, ktorá je zároveň najväčším obchodníkom s cennými papiermi na pražskej burze. Cenné papiere klientom nakupujeme cez naše tradingové oddelenie a dokážeme tak zaistiť najlepšie podmienky bez ďalších poplatkov alebo marží. Pre svojich klientov spravuje WOOD & Company majetok v hodnote vyše 4 miliardy eur. Spojenie know-how našej materskej spoločnosti a progresivity tímu Portu dáva možnosť vytvárať skvelé produkty.