S Investičnou rezervou proti inflácií

Či už chcete budovať finančnú rezervu, alebo mať peniaze kedykoľvek po ruke, nemusíte ich nechať ležať na svojom bankovom účte napospas inflácii.

Investičná rezerva využíva úročenú hotovosť spolu s investičnými nástrojmi tak, aby chránila vaše úspory pri čo najmenšej rizikovosti.

Založiť účet Portu

Čo ponúka Investičná rezerva?

Ochrana pred infláciou

Investičná rezerva kombinuje úročenú hotovosť a investičné nástroje s cieľom zaistiť výnos, ktorý dlhodobo chráni peniaze pred znehodnotením.

Nízke riziko

Riziko je držané primerane nízko, aby hodnota vložených peňazí kolísala iba minimálne. Investičná rezerva je najviac konzervatívny produkt od Portu.

Peniaze po ruke

Ak budete potrebovať peniaze na mimoriadnu udalosť, alebo napríklad na kúpu nového auta, môžete si ich vybrať kedykoľvek a mať ich do 10 dní na účte.

Skoro zadarmo

Bez vstupných alebo výstupných poplatkov. Za zhodnocovanie peňazí, ktoré sú vašou Investičnou rezervou, si účtujeme znížený poplatok iba 0,25 % ročne.
Prejsť k registrácii

Na čo sa hodí investičná rezerva?

Krátkodobá investícia

Viete, že budete peniaze potrebovať napríklad do roka alebo dvoch a nechcete ich nechať ležať na bežnom účte? Hľadáte, kam ich do tej doby investovať? Potom je Investičná rezerva to pravé pre vás. Peniaze vám pomôže zhodnotiť, ale nevystaví ich prílišnému riziku.

Finančný vankúš

Rezervu na neočakávané výdaje by mal mať každý z nás. Ideálne takú, kde sú peniaze vždy po ruke a súčasne sa zhodnocujú. Investičná rezerva je svojou konzervatívnou povahou to pravé miesto pre budovanie finančného vankúša.

Ochrana pred infláciou

Nechcete nechať infláciu požierať vaše úspory, ale súčasne hľadáte miesto, kam vložiť peniaze s minimálnym rizikom? Potom vaše potreby splní tento konzervatívny mix úročenej hotovosti a diverzifikovaných investičných nástrojov.

Z čoho sa Investičná rezerva skladá?

Zloženie Investičnej rezervy je nastavené tak, aby chránilo peniaze pred znehodnotením a súčasne minimalizovalo riziko kolísania hodnoty. V súčasnej chvíli ju tvorí len úročená hotovosť.

Úročená hotovosť

Úročená hotovosť (0,00 % p.a.): 99,50 %

Hlavnou zložkou Investičnej rezervy je hotovosť úročená za tú najlepšiu sadzbu, ktorú sa nám podarí na trhu vyjednať. Výška úroku sa vždy odvíja od vkladovej facility sadzby ECB a priebežne sa tak môže meniť. Táto hotovosť je uložená ako vklad v partnerskej banke a podľa Zákona o bankách je poistená do výšky 100 tisíc eur.

Hotovosť

Hotovosť: 0,50 %

Hotovostná zložka slúži predovšetkým k vykonávaniu operatívnych úprav, ako je napríklad dokúpenie niektorých inštrumentov v rámci rebalansovania.

Chcem Investičnú rezervu.
Ako na to?

1.

Zaregistrujte sa na Portu

Najprv je potrebné založiť si účet na Portu – vyplniť investičný dotazník a údaje o sebe. Registrácia trvá pár minút a zvládnete ju odkiaľkoľvek online.

2.

Založte si Investičnú rezervu

Akonáhle máte registráciu na Portu dokončenú, vytvorte si vašu Investičnú rezervu.

3.

Vložte peniaze

Momentálne stačí zaslať váš vklad a nechať peniaze zhodnocovať. Medzitým môžete preskúmať naše ďalšie produkty a napríklad začať investovať na dôchodok s portfóliom na mieru od Portu.

Založte si Investičnú rezervu

Výber najčastejších otázok