Investujeme efektívne pomocou pasívnej správy

Portfóliá zostavujeme z tisícov akcií známych spoločností a dlhopisov naraz a to pomocou ETF. Minimalizujeme tým riziko a využívame dlhodobý rast akciového a dlhopisového trhu. Takýto prístup je totiž pre dlhodobé a pravidelné investovanie ten najvýhodnejší.

Bez Portu

Investujete prostredníctvom fondov? Potom pravdepodobne prichádzate o potenciálne výnosy. Viac ako 93 % aktívne spravovaných podielových fondov nedosahuje lepšie výsledky ako trh.* Okrem toho si často účtujú vysoké poplatky, majú neprehľadné podmienky a menšiu diverzifikáciu.

Ak neinvestujete vôbec, vaše úspory trpia ešte viac. Vaše peniaze každoročne strácajú hodnotu v dôsledku inflácie. Za pár rokov si za ne nekúpite to, čo dnes. Položka v hodnote 100 eur môže za 5 rokov stáť o 18 eur viac kvôli inflácii.

*zdroj: SPIVA 2023

S Portu

V Portu to robíme inak. Chceme, aby každý mohol inteligentne a efektívne zhodnocovať svoje úspory. Bez ohľadu na výšku investície alebo vaše skúsenosti vám vložené peniaze poskytneme v lepšej a jednoduchšej forme.

Investujeme takzvaným pasívnym spôsobom - do známych globálnych indexov. Teda spôsobom, ktorý dosahuje lepšie dlhodobé zhodnotenie ako aktívna správa. Naše portfóliá sú toho dôkazom. Sledujú výkonnosť trhových indexov a dlhodobo konzistentne prekonávajú ostatné investičné produkty.

V Portu investujeme pasívne

Pasívne investovanie

Investovanie do ETF

Používame na to široko rozložené ETF, ktoré v sebe obsahujú tisíce akcií a dlhopisov naraz – naprieč regiónmi i sektormi. Tým človek ťaží z dlhodobého rastu trhov ako celku.

Kopírovanie trhu

Portfóliá skladáme tak, aby svojim vývojom kopírovali svetový akciový a dlhopisový trh. Tým minimalizujeme riziko chybného výberu spoločnosti, oblasti alebo sektora, do ktorého investujeme.

Nízkonákladové a automatizované

Pasívne investovanie s Portu je jednoduché a automatizované. Preto je na Portu iba jeden nízky poplatok a žiadne ďalšie poplatky sa na Portu neplatia.

Aktívne investovanie

Analýzy a predikcie

Predpokladom úspešného aktívneho investovania je umenie predpovedať budúcnosť. To však nedokáže s istotou ani ten, kto denne sleduje finančné trhy, analyzuje ich a má bohaté znalosti.

Snaha prekonať výkonnosť trhov

Prekonávať výkonnosť trhov by chcel asi každý. Bohužiaľ drvivá väčšina aktívnych investorov (viac ako 90 %) nedokáže dlhodobo a konzistentne dosahovať lepšie výsledky než trh ako celok.

Časovo aj finančne náročné

Neustále sledovanie finančných trhov stojí nielen veľa času, ale aj peňazí. Tieto náklady sa potom väčšinou premietnu do vysokých poplatkov na účte klienta.

Čo nám umožňuje dosahovať lepšie výsledky?

Využívame preverený investičný prístup spolu s ľudským dohľadom. Inteligentné investičné funkcie nám umožňujú byť efektívni, nízkonákladoví a držať riziko na uzde.

Čo si prečítať, než začnete investovať?