Tipy na netradičné vianočné darčeky nielen pre investorov

Tiež sa s darčekmi každoročne trápite a neviete, čo komu pod stromček darovať? Vianoce sú pred dverami, a tak sme si pre vás, rovnako ako minulý rok, pripravili hneď niekoľko tipov na vianočné darčeky, ktoré potešia nejedného investora. Súčasného aj budúceho.

Stolné hry s obchodným duchom

Nakupovanie hotelov v Monopoly je už ohrané. Medziplanetárne cesty a dobývanie červenej planéty práve začína! V hre Mars: Teraformácia korporácie súťažia v pretváraní Marsu na obývateľnú planétu. Každý hrá za jednu medziplanetárnu spoločnosť a vynakladá obrovské sumy peňazí, aby s využitím najnovších technológií zvýšil teplotu, obsah kyslíku v atmosfére a vytvoril oceány vody. Hra je náučná a strategická s špičkovým grafickým spracovaním.

Keď patríte medzi milovníkov stolných hier, ktorých pravidlá zvládnete naštudovať počas niekoľkých minút a dokážete pri nich uplatniť vaše obchodné a strategické myslenie, Osadníci z Katanu vám poskytnú zaručenú dávku zábavy. V hre sa súbežne vyvíjajú všetci hráči a budujú obchodné cesty, ktoré prepoja ich nové mestá. Môžu medzi sebou obchodovať a na rozdiel od hry Monopoly si tu rozvíjajú priateľské obchodné vzťahy.

Hľadáte hru s finančným zameraním, ktorá hráčov naučí princípy zodpovedného zachádzania so svojimi peniazmi? Skúste ekonomickú stolnú hru Finančná sloboda. Pri tej sa hráči naučia získať kontrolu nad svojimi financiami, rozdeľovať investičné zrno od pliev alebo tiež to, ako sa zabezpečiť na starobu.

Vianočný darčekový poukaz pre splnené ciele

Darčekový poukaz na inteligentnú investíciu do budúcnosti od Portu obdarovanému otvorí brány do sveta investovania a uľahčí mu začiatok s šetrením na jeho sny. Na Portu.sk môžete objednať vianočný poukaz v hodnote od 20 € a my vám ho doručíme na váš email. Túto čiastku môže obdarovaný vložiť do akéhokoľvek portfólia. Keď účet na Portu nemá, vôbec to nevadí, jeho založenie trvá len pár minút.

Pár stoviek stránok zaujímavých myšlienok

Ako správne investujú pasívni investori? Sprievodca pre pasívne investovanie od Rozbitého prasiatka vás prevedie problematikou časom overeného a spoľahlivého prístupu pasívneho investovania. Knihy o investovaní môžu byť zložité, u tohto sprievodcu to však neplatí! Rozbité prasiatko vás svetom investovania prevedie jednoduchým a pútavým jazykom. Od otázky Prečo vlastne investovať, cez budovanie generačného bohatstva až po zostavenie vlastného ETF portfólia.

Obal knihy Průvodce pro pasivní investování

 

Nie všetko, čo sa píše na internete, je zaručene pravda. Preto predstavujeme tip na knihu, ktorej obsah je súhrnom mnohých akademických výskumov a nových poznatkov a zároveň je písaná skutočne pútavým jazykom. Je ním titul Aké drahé je zadarmo od Dana Arielyho, profesora psychológie a behaviorálnej ekonómia na Duke University. Autor sériou štúdií skúmal, ako naše rozhodovanie ovplyvňuje cena produktov, spoločenské zvyklosti, emócie alebo rafinované marketingové triky.

Prebal knihy Aké drahé je zadarmo

Pohybom ku zdraviu

Tiež poznáte nejakého prokrastinátora, ktorý úž tretí rok odkladá prvú lekciu vo fitku alebo sa stále neodhodlal k zážitku, o ktorom už dlhú dobu hovorí? Vianočné sviatky s množstvom dobrého jedla a nový rok sú ideálnou dobou k jeho presvedčeniu o tom, že je tá pravá chvíľa začať. S poukazom do športového centra, na kurz jógy pre začiatočníkov alebo s prvým kusom športového vybavenia chybu určite neurobíte. Ešte krajším a presvedčivejším bude, keď sa k nemu na danú aktivitu pridáte tiež. Prospeje to vášmu fyzické aj mentálnemu zdraviu.

Najkrajší vianočný darček

Tým úplne najkrajším vianočným darčekom je bez pochybností čas strávený spoločne s našimi rodinami a naša úprimná pozornosť, ktorú im venujeme. Celý tým Portu vám praje príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa krásnych chvíľ s vašimi blízkymi.

vianočný stromček

Vaše peniaze
majú na viac