Novinka na Portu: Investujte do akcií ako Apple, Tesla alebo BMW

Túto jeseň prinášame investorom na Portu ďalšie novinky a vylepšenia. Popri širokej ponuke ETF nájdete odteraz na Portu aj vybrané akcie svetových značiek, ktoré si môžete pridať do svojej investičnej stratégie. K tomu navyše zlacňujeme a zjednodušujeme cenové plány. Vy tak môžete investovať do stratégie podľa vašich predstáv už od 0,47 % ročne!

Nové možnosti pre tých, ktorí chcú viac

Od svojho vzniku bolo Portu inovátorom v oblasti jednoduchého investovania a službou o krok vpred oproti konkurencii. Na základe dlhodobého dopytu od našich užívateľov sme sa rozhodli vypočuť ich priania a ponúknuť im unikátnu možnosť úplne jednoducho nakúpiť akcie spoločností, ktoré sú im blízke a ktorým veria. Opäť sa tak rozširujú príležitosti pre investorov, ktorí chcú viac.

Investovanie do mixu obľúbených akcií od 20 eur

Investorom sa otvára ponuka akcií 40 amerických a európskych firiem, ktorými môžu doplniť svoju súčasnú stratégiu, poprípade si zložiť úplne novú. Ponúkame akcie naprieč sektormi, napríklad Apple či Microsoft zo sektoru technológií alebo Teslu, Mercedes a BMW z dopravy. Úplný zoznam inštrumentov nájdete na stránke Vlastných stratégií.

Zoznam dostupných akcií aj ETF plánujeme pravidelne rozširovať. Okrem toho chceme v budúcnosti ponúknuť aj české akcie, ako sú ČEZ, Erste Bank a ďalšie. O bližšom termíne spustenia budeme ešte informovať.

Okrem toho dokážeme všetky akcie rozdeliť na frakčné podiely, čo je výhodné aj pre menších investorov. Portu stratégie sa tak výborne hodia na pravidelné investovanie do koša vybraných akcií bez vysokých poplatkov. Aj s malou čiastkou totiž nakúpite vašu stratégiu zloženú napríklad z mixu ETF a akcií naraz.

Náhľad na účet Portu so zobrazením akcií

Cenové plány stratégií sú lacnejšie a jednoduchšie

Druhou novinkou je zlacnenie cenových plánov! Vlastné a tematické stratégie majú po novom poplatok o 0,1–0,2 percentuálneho bodu lacnejší. Štartujú na 0,79 % p.a. a s využitím zľavového systému pre dlhodobých investorov je možné poplatok znížiť o ďalších 40 %. Plán Standard so zľavou teda vyjde na iba 0,47% p.a. Žiadne iné poplatky na Portu nemáme.

Upúšťame tiež od systému počítania úprav stratégií. Počet vykonaných zmien tak naďalej nemá vplyv na váš cenový plán. Svoju stratégiu môžete meniť neobmedzene bez ohľadu na cenový plán.

Vyšší je odteraz aj počet stratégií, ktoré môžete mať. Plán Štandard ponúka 2, Plus dokonca 5. Prémiový plán potom obmedzenia nemá. Do svojich stratégií môžete v pláne Štandard pridať v súčte až 5 inštrumentov a až 30 v pláne Plus.

Možnosť rebalansovania a menového zaistenia je k dispozícii v plánoch Plus a Premium.

Znížené poplatky za investovanie u Portu

Vždy o krok vpred

S možnosťou investovať do jednotlivých akcií sa Portu posúva dopredu a ponúka medzi českými a slovenskými firmami jedinečnú službu. Žiadna iná česko-slovenská investičná platforma klientom neumožňuje jedným vkladom peňazí zainvestovať do celého mixu akcií a ETF, mať svoje investície v prehľadnej aplikácii a cenné papiere bezpečne držať na vlastné meno. Investovať na Portu pritom môžete začať už od 20 eur.

 

____________________________________

Na čo si dať po prečítaní tohto článku pozor?

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové
– Portu negarantuje dosiahnutie výnosov z investície na kapitálových trhoch
– Nie ste si istí, aký rizikový profil je pre vás vhodný alebo či je pre vás vhodné napríklad tematické investovanie? Vyplňte si náš investičný dotazník a my vám poradíme.

Vaše peniaze
majú na viac