Najefektívnejšie investovanie nájdete na Portu

Investovanie je najlepším spôsobom ako zhodnotiť svoje peniaze. Nikto však nezbohatol zo dňa na deň. Investovanie je dlhodobé a celý čas by malo byť čo najefektívnejšie. Presuňte vaše nevýhodné investície do Portu a zhodnocujte vaše peniaze slobodne a za najlepších podmienok. Ako začať investovať efektívne?

Presuňte vaše investície do Portu a investujte do ETF podľa vlastného výberu už od 0,53 % p.a., do Portu portfólií na mieru za 0,6 % p.a. alebo využite  najvýhodnejší detský účet na trhu s poplatkom len 0,25 % p.a.

 

Efektivita a výkon bez zbytočných poplatkov

Zhodnotenie investícií a vašich úspor závisí na správnom výbere oblastí, do ktorých investujete a na poplatkoch, ktoré musíte zaplatiť. S Portu máte prístup k investíciám do najúspešnejších spoločností na svete a to úplne automatizovane, za trvalo najvýhodnejšie ceny.

Presuňte vaše nevýhodné investície do Portu a získajte zľavu 40 % zo správcovského poplatku na 2 roky bez akejkoľvek viazanosti. Pri dlhodobom investovaní platí táto úroveň poplatkov pre všetkých investorov. Keď budete s Portu spokojní, investovať môžete natrvalo s nízkym poplatkom.

Poplatok so zľavou 40 %

Pri pozvaní niekoho z priateľov naviac získate obaja investovanie na 3 mesiace úplne zadarmo. Za každého priateľa, ktorý uplatní váš referenčný kód získate ďalšie 3 mesiace investovania zadarmo.

 

Prečo je investovanie na Portu lepšie než inde?

 

– Slobodne si zvolíte sektory a ETF, do ktorých chcete investovať (v rámci vlastných a tematických stratégií).

Portfóliá na mieru pre vás zostavujeme spoločne s investičnými špecialistami s 30 ročnými skúsenosťami.

Detské investičné účty s poplatkom iba 0,25 % p.a. a vlastným rozhraním pre deti.

– Výnosy sú po roku držania investície oslobodené od dane z príjmov.

– Perfektná zákaznícka podpora na telefóne, chate aj cez e-mail.

Znížený poplatok pre dlhodobých investorov.

– Žiadne poplatky za vklady a výbery ani pri nízkych sumách.

– Žiadne vstupné alebo výstupné poplatky.

– Automatické rebalansovanie portfólií.

– Maximálne jednoduché a bezstarostné investovanie.

– Globálne diverzifikované portfóliá.

Funkcia inteligentného znižovania rizika.

– Investovanie aj pre firmy.

– Sme najväčšou robo-advisory platformou na československom trhu a naše služby už otestovalo viac než 124 000 používateľov.

 

Sme výkonnejší než podielové fondy a aktívni správcovia

Dáta hovoria jasne, pasívna správa investícií dlhodobo prekonáva aktívne spravované investičné fondy. V Portu preto našim investorom sprístupňujeme pasívne investovanie do ETF fondov kopírujúcich veľké svetové indexy, ktoré sú diverzifikované a kopírujú vývoj celého trhu alebo vybraných odvetví či sektorov.

To všetko za naozaj nízke poplatky. Ako to dokážeme? Vďaka pokročilej automatizácii a vlastným algoritmom, ktoré investície sami realizujú, kontrolujú a rebalansujú. Za Portu stojí najväčšia stredoeurópska investičná skupina WOOD & Company, ktorá na trhu úspešne pôsobí už 30 rokov. Vďaka tomu čerpáme z odborného know-how investičných profesionálov a zároveň máme priamy prístup na svetové burzy.

O koľko vyššie sú výnosy v Portu v porovnaní s najväčšími podielovými fondmi na Slovensku? Ukážme si to na investícii 10 000 €, ktoré boli investované na 5 rokov, konkrétne v období 2016-2021.

Výkon Portu vs podielové fondy

Pre modelovanie výnosnosti Portu portfólia 10 sme použili základnú úroveň poplatku s hodnotou 1 % p.a. Dokonca aj s týmto poplatkom je Portu ďaleko výkonnejšie ako najväčšie slovenské podielové fondy. Pri uplatnení 40% zľavy je však rozdiel vo výnosoch ešte výraznejší.

Priemerný poplatok fondov za správu portfólia je až 1,6 % ročne, pričom výnimkou nie sú ani poplatky cez 2 %. Súčasne pritom ani neberieme do úvahy vstupné, výstupné a iné poplatky, ktoré v prípade mnohých produktov znižujú výnosy investorov. Po zľave 40 % bude pre vás Portu viac než o polovicu lacnejšie ako priemerný podielový fond.
Pokiaľ už investujete cez nejaký tradičný investičný produkt s najväčšou pravdepodobnosťou to nie je tak výhodné, ako by pre vás bolo Portu.

 

Ako získate zľavu 40 % na Portu?

  1. Stačí keď ukončíte súčasnú nevýhodnú investíciu alebo si z nej vyberiete časť peňazí.
  2. Do 30 dní ich presuniete do Portu.
  3. Pošlete nám doklad o tom, z akej investície peniaze pochádzajú.

Nemusí teda ísť o ukončenie celej investície a previesť môžete akúkoľvek čiastku. Zľava 40 % platí aj na všetky ďalšie vklady do vášho Portu portfólia.

Zľava platí na 2 roky. Rovnakú úroveň poplatkov si môžete ponechať pri uplatnení zľavy pre dlhodobé investovanie.

 

Z akých investícií môžete peniaze presunúť?

Z akýchkoľvek.

V Portu nemáme radi zbytočné obmedzenia. Pre uvedenie príkladu ale môže ísť o podielové fondy, stavebné sporenie, individuálny investičný účet, investičné životné poistenie, investičný certifikát, vkladnú knižku alebo akúkoľvek inú investíciu.

 

Môžem zľavu uplatniť aj keď zatiaľ na Portu nemám účet?

Samozrejme. Založenie účtu trvá len pár minút a celý proces zvládnete online.

 

Aké potvrdenie mám poslať?

Stačí nám printscreen z online účtu u vášho bývalého správcu investícií.

Môže to byť aj potvrdenie o vyplatení/predaji podielových listov, výpis z majetkového účtu zobrazujúci predaj, potvrdenie o ukončení/vypovedaní stavebného sporenia, investičného životného poistenia, vkladnej knižky alebo iné potvrdenie o ukončení investície, prípadne aj printscreen z online účtu u vášho bývalého správcu investícií.

Dokument nám pošlite ako PDF, sken alebo foto na [email protected]. Dbajte na to, aby z dokumentu bolo čitateľné vaše meno a priezvisko, jednoznačné potvrdenie ukončenia investície/predaja, dátum vykonania transakcie/ukončenie investície, objem investície.

 

Akonáhle obdržíme vašu prevedenú investíciu a nejaký vyššie uvedený dokument, zľavu vám aktivujeme a vy začnete investovať lacnejšie a efektívnejšie.
Keby ste potrebovali s čímkoľvek poradiť alebo si nevedeli rady, ako peniaze previesť, obráťte sa na nás. Využiť môžete online chat, telefón (+421) 233 006 706 alebo email [email protected].

Podrobné podmienky akcie nájdete tu.

————————————————– —–
Na čo si dať po prečítaní tohto článku pozor?
– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové
– Portu negarantuje dosiahnutie výnosov z investície na kapitálových trhoch
– Na investičný účet Portu pre deti s poplatkom iba 0,25 % p.a sa táto akcia nevzťahuje
– Nie ste si istý, aký rizikový profil je pre vás vhodný alebo či je pre vás dostupné tematické investovanie? Vyplňte si náš investičný dotazník a my vám poradíme.

 

Vaše peniaze
majú na viac