Jakub „Rozbité prasátko“ Dvořák – Od blogu ku knihe

Do nášho podcastu prijal pozvanie Jakub Dvořák. Pre mnohých poslucháčov a čitateľov známy skôr pod menom jeho projektu „Rozbité prasátko“. Jakub začínal s jeho projektom vzdelávania o investovaní blogovými článkami, následne si založil podcast a teraz vydáva svoju prvú knihu. Tá by mala slúžiť ako sprievodca investovaním pre začínajúcich, ale aj pokročilejších investorov.

Príbeh projektu Rozbité prasiatko odštartoval podcast o osobných financiách. Nasledovali knižky o pasívnom investovaní, množstvo ďalšieho vzdelávania a založenia blogu. Po asi dvoch rokoch sa blog Rozbité prasiatko rozšíril aj o vlastný podcast, ktorý má už viac ako 50 dielov. Aké boli Jakubove prvé investičné kroky, ako investovať v čase turbulentných trhov a čo viedlo k spísaniu jeho prvej knižky Sprievodcu pre pasívne investovanie? To sú iba niektoré témy, o ktorých sme sa s ním bavili v novom diele Portu podcastu.

Celý rozhovor na našom českom YouTube

Alebo si rozhovor vypočujte ako podcast

 

____________________________________

Na čo si dať po prečítaní tohto článku pozor?

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové
– Portu negarantuje dosiahnutie výnosov z investície na kapitálových trhoch
– Nie ste si istí, aký rizikový profil je pre vás vhodný alebo či je pre vás vhodné napríklad tematické investovanie? Vyplňte si náš investičný dotazník a my vám poradíme.

Vaše peniaze
majú na viac