Ako si založiť Portu Crypto?

Pre investorov, ktorí chcú rozšíriť svoje investičné portfólio o kryptomeny, sme spustili Portu Crypto. V tomto článku si vysvetlíme, ako si službu aktivovať a ako si zložiť svoju prvú Crypto investíciu.

Pre založenie Portu Crypto je potrebné:

  1. Mať aktívny účet na Portu
  2. Aktivovať službu Portu Crypto na stránke Súhrn
  3. Úspešne prejsť doplňujúcim dotazníkom
  4. Zložiť si vlastnú Crypto investíciu z ponúkaných kryptomien
  5. Zaslať prvý vklad 😊

 

Jednotlivé kroky si podrobnejšie rozoberieme nižšie.

Založenie účtu

Aby ste mohli investovať do kryptomien na našej platforme, budete najprv potrebovať aktívny investičný účet na Portu. Účet si založíte kliknutím na zelené tlačidlo „Začať investovať“ v pravej hornej časti webu. Pri registrácii vyplníte svoje osobné údaje a prejdete investičným dotazníkom. Je potrebné začať so založením bežného portfólia, či vlastnej stratégie, do ktorých ale teraz nemusíte investovať (môžete ich nechať bez vkladu peňazí).

Aktivácia Portu Crypto

Po prihlásení sa dostanete na stránku Súhrn, z ktorej si založíte Portu Crypto rovnako ako nové portfólio, či stratégiu. Po odsúhlasení rizík spojených s touto službou sa dostanete na doplňujúci Crypto dotazník, ktorým musíte prejsť, aby vám bola služba sprístupnená.

Aktivácia Portu Crypto

 

Pri založení Portu Crypto máte 3 pokusy na vyplnenie dotazníka, ktorým preukážete dostatočné vedomosti v oblasti kryptomien. V prípade, že dotazníkom neprejdete, ďalšie vyplnenie vám bude umožnené 3 mesiace od posledného vyplnenia. Vždy však dbajte na to, aby ste na otázky odpovedali pravdivo. Pokiaľ máte službu Portu Crypto na Súhrne uzamknutú, znamená to, že na základe vašich odpovedí v jednom z dotazníkov pre vás nie je investovanie do kryptomien vhodné. Môže to byť kvôli vášmu postoju k riziku, prípadne z dôvodu nedostatočných vedomostí o fungovaní kryptomien.

Zloženie Crypto investície

Po úspešnom vyplnení dotazníka budete mať možnosť vybrať kryptomeny do svojej investície. Kliknutím na inštrumenty sa vám k nim zobrazia bližšie informácie a kliknutím na tlačidlo plus si danú kryptomenu pridáte. V čase spustenia služby Portu Crypto máme v ponuke 7 kryptomien a jeden kryptomenový kôš. Tieto jednotlivé inštrumenty sme vám predstavili v tomto článku.

 

Zoznam dostupných kryptomien na Portu Crypto

Keď budete mať vybrané všetky inštrumenty, ktoré sa vám páčia, môžete pokračovať na ďalšiu stránku. Tu si budete môcť svoju Crypto investíciu premenovať, naplánovať jej predpokladanú dĺžku, a tiež si vybrať koľko percent – čiže akú váhu – budú mať jednotlivé kryptomeny vo vašej investícii. Rovnako ako pri klasickom Portu musí byť súčasťou investície aj minimálne percento hotovosti. Potom už stačí založiť Crypto investíciu a začať investovať!

Začnite investovať

Na vklad peňazí môžete využiť QR kód, poslanie peňazí na účet (s variabilným symbolom danej Crypto investície) alebo môžete peniaze previesť z Portu Peňaženky. Pre nastavenie pravidelného vkladu stačí zadať vo svojej banke trvalý príkaz s číslom účtu a variabilným číslom, ktorý uvidíte na stránke vklad peňazí do vašej Crypto investície.

Obzvlášť pri takto rizikových investíciách do kryptomien je dôležité brať do úvahy zásady zodpovedného investovania. Tými sú napríklad pravidelné investovanie, diverzifikácia a vyhýbanie sa panickému odpredávaniu pri poklesoch. Viac sa o týchto zásadách môžete dozvedieť na blogu.

Detaily služby, jej cenový plán a postup aktivácie sme pre vás popísali v nasledujúcom videu:

 

Na čo si dať po prečítaní tohto článku pozor?
– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové
– Portu negarantuje dosiahnutie výnosov z investície na kapitálových trhoch
– Nie ste si istý, aký rizikový profil je pre vás vhodný alebo či je pre vás dostupné tematické investovanie? Vyplňte si náš investičný dotazník a my vám poradíme.

Vaše peniaze
majú na viac