FinTech Review – Vreckové aj odmeny v appke – FinTech pomáha s výchovou detí

Prinášame Vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa. 👇

Vreckové aj odmeny v appke – FinTech pomáha s výchovou detí

Čo sa stalo:

V Nemecku oslavuje finančná aplikácia Bling svoje prvé úspechy. Ide o platformu zameranú špeciálne na rodiny, ktorá rodičom pomáha s plánovaním financií pre deti od vreckového až po prvé investície.

Čo to znamená:

Aplikácia má vzdelávacie moduly pre rodičov, ponúka detskú platobnú kartu a môže deťom zasielať odmeny za domáce práce. Deti sa v nej učia prostredníctvom modulov, nastavujú si sporiace pokladničky pre svoje ciele a môžu si upraviť svoju vôbec prvú platobnú kartu, pomocou ktorej odmeny využívajú. FinTech aplikácie sa teda rozširujú na ďalší segment používateľov. Uľahčujú rodičom proces finančného vzdelávania svojich detí a deťom zábavným spôsobom približujú zásady správneho hospodárenia a investovania.

Ďalšie FinTech správy

Technologický sektor klesá, ale vybrané fintechy ďalej rastú. Juhokórejská super appka Toss zvýšila v poslednom investičnom kole svoju hodnotu na 7 miliárd dolárov. Spoločnosť Viva Republica, ktorá aplikáciu Toss vyvíja, začala v 2015 s jednoduchou službou prevodu peňazí. Od tej doby sa stala super aplikáciou pre financie pridaním ďalších funkcií, ako je bankovníctvo, požičiavanie P2P, obchodovanie s akciami a investovanie na mobilných zariadeniach, poistenie, služba hodnotenia úverov a ďalšie. Nedávno spoločnosť Toss spustila službu buy now pay later (BNPL).

Binance US kupuje skrachované Voyager Digital. Za zhruba 1,02 miliardy dolárov si Binance kupuje aktíva skrachovanej kryptomenovej požičovne Voyager Digital. Ponuka nákupu „nastavuje jasnú cestu vpred, aby boli čo najskôr odomknuté finančné prostriedky zákazníkov Voyageru“ a „jeho cieľom je vrátiť zákazníkom ich kryptomeny v súlade so súdom schválenými výplatami a možnosťami platformy“.

Vianoce ako príležitosť na začiatok s investovaním? Darčekový poukaz na múdru investíciu od Portu obdarovanému otvorí brány do sveta investovania a uľahčí mu začať so šetrením na jeho sny. Na Portu.sk môžete objednať poukaz v hodnote od 20 eur a my vám ho doručíme na váš email. Túto čiastku potom môže obdarovaný vložiť do akéhokoľvek portfólia. Pokiaľ účet na Portu nemá, nevadí, jeho založenie trvá len pár minút.

Vaše peniaze
majú na viac