FinTech review – ChatGPT a Bing AI ako panelisti na konferencii a ďalšie FinTech novinky

Prinášame vám zhrnutie tých najzaujímavejších noviniek zo sveta FinTechu z uplynulého týždňa. 👇

ChatGPT a Bing AI zasadnú ako panelisti na FinTechovej konferencii

Čo sa stalo:

Organizátori konferencie, ktorú organizuje Gilmore Center for Financial Technology, budú každý zo seminárov nahrávať a textové prepisy odovzdávať nástrojom umelej inteligencie OpenAI ChatGPT a Microsoft Bing, aby mohli vytvoriť správu o akcii. Chatboti sa budú podieľať aj na diskusii a na komunikácii s návštevníkmi konferencie. ChatGPT a Bing AI budú totiž spolu s ľudskými panelistami odpovedať na otázky publika. Organizátori FinTechovej konferencie veria, že pre účastníkov diskusie a publikum to bude zaujímavá výzva.

Čo to znamená:

Chatboti využívajúci umelú inteligenciu čelili v poslednej dobe kritike, pretože nedávajú vždy na pokladané otázky pravdivé odpovede. Napríklad spoločnosť OpenAI ale práve vydala novšiu verziu ChatGPT – ChatGPT-4. Tá má byť kreatívnejšia, menej si vymýšľať a zároveň byť objetivnejšia ako jej predchodca. AI sa tak dostáva väčšej a väčšej pozornosti.

Ďalšie FinTech správy

FinTech Stripe znížil svoje ocenenie na polovicu. Nové kolo financovania oceňuje spoločnosť na 50 miliárd dolárov, čo je výrazná zľava oproti poslednému kolu financovania v marci 2021, ktoré bolo vykonané za 95 miliárd dolárov. Stripe, FinTech poskytujúci okrem iného platobnú bránu, je podľa CB Insights štvrtým najhodnotnejším startupom sveta.

Stablecoin USDC v problémoch kvôli Silicon Valley Bank (SVB). Spoločnosť Circle zaoberajúca sa kryptoplatbami za stablecoiny USDC minulý týždeň v piatok neskoro večer potvrdila, že 3,3 miliardy dolárov z hotovosti, ktorá kryje jej mince, zostáva v Silicon Valley Bank. USDC, ktorý sa bežne obchoduje k americkému doláru v pomere 1:1, sa prepadol až na 0,85 dolára. Firma Circle sa ale k svojim peniazom nakoniec dostala a hodnota USDC sa tak dostala na pôvodnú úroveň.

EÚ chce zasahovať do smart kontraktov. Európsky parlament v utorok hlasoval za nové kontroly údajov, ktoré by mohli vyžadovať, aby chytré zmluvy (smart kontrakty) obsahovali podrobnosti o možnom “vypínači” pre resetovanie všetkých aktivít. To ale podľa expertov narúša základný princíp, že tieto automatizované programy nemôže nikto meniť.

Vaše peniaze
majú na viac